cal track & field | ||||||
grizzly pride & tradition |
BOYS
Cal vs. AV
EVENT |
1ST PLACE |
SCHOOL |
MARK |
2nd PLACE |
SCHOOL |
MARK |
3rd PLACE |
SCHOOL |
MARK |
AV |
Cal |
4x100 |
AV |
43.49 |
5 |
0 |
|||||||
1600 |
C. McKinnon |
AV |
4:40.29 |
B. Infald |
AV |
4:41.62 |
K. Kao |
Cal |
4:49.26 |
8 |
1 |
110HH |
J. Siegel |
AV |
17.70 |
W. Bacal |
AV |
19.63 |
8 |
0 |
|||
400 |
C. McKinnon |
AV |
50.41 |
J. Slaton |
AV |
51.05 |
B. Lillig |
Cal |
53.52 |
8 |
1 |
100 |
K. Johnson |
Cal |
11.29 |
D. Roberson |
AV |
11.37 |
J. Chen |
AV |
11.46 |
4 |
5 |
800 |
C. McCarthy |
AV |
2:01.88 |
J. Schlacte |
AV |
2:03.44 |
B. Lillig |
Cal |
2:04.61 |
8 |
1 |
300IH |
G. Kinnee |
Cal |
43.14 |
J. Siegel |
AV |
44.24 |
W. Bacal |
AV |
47.73 |
4 |
5 |
200 |
D. Roberson |
AV |
22.69 |
J. Slaton |
AV |
23.19 |
J. Chen |
AV |
23.21 |
9 |
0 |
3200 |
J. Shafi |
AV |
10:02.00 |
P. Schlacte |
AV |
10:07.00 |
D. Arthur |
AV |
10:15.00 |
9 |
0 |
4x400 |
AV |
3:26.58 |
5 |
||||||||
SP |
M. Esparza |
AV |
51' |
D. Pray |
Cal |
41'.05" |
N. Vickers |
AV |
38'7" |
6 |
3 |
DISC |
M. Esparza |
AV |
144'1" |
I. Anderson |
Cal |
133'0" |
K. Sherman |
AV |
125'5" |
6 |
3 |
LJ |
K. Johnson |
Cal |
21'5" |
M. White |
AV |
19'5.25" |
D. Huang |
AV |
18'11.75" |
4 |
5 |
TJ |
D. Huang |
AV |
38'5" |
G. Kinnee |
Cal |
38'05" |
B. Gove |
AV |
36'10.5" |
6 |
3 |
HJ |
N. Frazier |
Cal |
6'8" |
J. Werner |
Cal |
5'8" |
J. Pereira |
AV |
5'8" |
1 |
8 |
PV |
A. Kim |
AV |
13'0 |
B. Yorkey |
Cal |
12'0 |
N. Zollinger |
AV |
12'0 |
6 |
3 |
SCORING IS 5-3-1 FOR INDIVIDUAL EVENTS AND 5-0 FOR RELAYS |
TOTAL |
97 |
38 |
Cal vs. Livermore
EVENT |
1ST PLACE |
SCHOOL |
MARK |
2nd PLACE |
SCHOOL |
MARK |
3rd PLACE |
SCHOOL |
MARK |
Cal |
Liv |
4x100 |
Liv |
44.86 |
0 |
5 |
|||||||
1600 |
Schmierer |
L |
4:36.92 |
Kolilgruber |
L |
4:37.52 |
Leary |
L |
4:44.99 |
0 |
9 |
110HH |
Foote |
L |
19.88 |
Houghton |
L |
20.74 |
0 |
8 |
|||
400 |
Lillig |
C |
53.52 |
Lepere |
C |
55.09 |
Garcia |
L |
55.75 |
8 |
1 |
100 |
Johnson |
C |
11.29 |
Page |
C |
11.82 |
Anderson |
C |
11.86 |
9 |
0 |
800 |
Schmierer |
L |
1:57.93 |
Lillig |
C |
2:04.61 |
Kolilgruber |
L |
2:05.77 |
3 |
6 |
300IH |
Kinnee |
C |
43.14 |
Houghton |
L |
47.13 |
Brasher |
L |
49.26 |
5 |
4 |
200 |
Lokula |
L |
24.57 |
Garcia |
L |
25.02 |
Hulbert |
L |
25.45 |
0 |
9 |
3200 |
C. Jachowski |
C |
10:35.05 |
Trebos |
L |
10:39.68 |
Pitts |
L |
11:00.30 |
5 |
4 |
4x400 |
Liv |
3:58.24 |
0 |
5 |
|||||||
SP |
Pray |
C |
41-00.05 |
Anderson |
C |
38-05 |
Widjaja |
L |
36-00.25 |
8 |
1 |
DISC |
Anderson |
C |
133-00 |
Kerstetter |
L |
125-07 |
Pray |
C |
106.04 |
6 |
3 |
LJ |
Johnson |
C |
21-05 |
Kasten |
L |
20-06.75 |
Drew |
L |
20-04.5 |
5 |
4 |
TJ |
Kinnee |
C |
38-00.5 |
Andino |
C |
36-08 |
Inchaupse |
C |
36-06.75 |
9 |
0 |
HJ |
Frazier |
C |
6-08 |
Foote |
L |
5-10 |
Drew |
L |
5-08 |
5 |
4 |
PV |
Yorkey |
C |
12-00 |
Werner |
C |
11-06 |
8 |
0 |
|||
SCORING IS 5-3-1 FOR INDIVIDUAL EVENTS AND 5-0 FOR RELAYS |
TOTAL |
71 |
63 |
GIRLS
Cal vs. AV
EVENT |
1ST PLACE |
SCHOOL |
MARK |
2nd PLACE |
SCHOOL |
MARK |
3rd PLACE |
SCHOOL |
MARK |
AV |
Cal |
4x100 |
Cal (Bondoc, Edwards, Glickman, Hupke) |
50.61 |
AV |
52.60 |
5 |
||||||
1600 |
M. Ricks |
Cal |
5:17.00 |
K. Parsons |
AV |
5:28.21 |
K. Camenzind |
Cal |
5:34.97 |
3 |
6 |
100IH |
T. Edwards |
Cal |
16.75 |
M. Fletcher |
AV |
5:28.21 |
E. Roy |
AV |
19.20 |
4 |
5 |
400 |
J. Merchant |
AV |
62.92 |
T. Carr |
Cal |
63.75 |
S. Karbo |
Cal |
67.80 |
5 |
4 |
100 |
K. Hupke |
Cal |
12.79 |
N. Fetsch |
AV |
12.82 |
B. Bondoc |
Cal |
13.54 |
3 |
6 |
800 |
M. Ricks |
Cal |
2:18.19 |
H. Donner |
Cal |
2:26.61 |
C. Chew |
Cal |
2:29.04 |
0 |
9 |
300LH |
T. Edwards |
Cal |
46.88 |
M. Fletcher |
AV |
49.03 |
L. Koussa |
Cal |
51.86 |
3 |
6 |
200 |
K. Hupke |
Cal |
26.24 |
J. Merchant |
AV |
27.77 |
B. Bondoc |
Cal |
28.98 |
3 |
6 |
3200 |
K. Camenzind |
Cal |
12:27.0 |
M. Walker |
Cal |
12:27.2 |
K. Sannajust |
AV |
12:30.0 |
1 |
8 |
4x400 |
Cal (Hupke, Koussa, Karbo, Carr) |
4:19.3 |
0 |
5 |
|||||||
SP |
M. Acton |
AV |
32' 3.5 |
L. Hingano |
Cal |
29' 10.75 |
T. Park |
AV |
28' 10 |
6 |
3 |
DISC |
M. Acton |
AV |
98' 3.75 |
T. Lewis |
Cal |
86' 3 |
T. Park |
AV |
85' 3.5" |
6 |
3 |
LJ |
T. Edwards |
Cal |
15' 6.75 |
N. Smoot |
AV |
14' 10.5 |
K. Sanchez |
AV |
14' 4.5 |
4 |
5 |
TJ |
N. Smoot |
AV |
31' 4.5 |
L. Hebert |
Cal |
30' 6.75 |
K. Sanchez |
AV |
30' 4.25 |
6 |
3 |
HJ |
K. Zhao |
AV |
4' 8 |
J. Williams |
Cal |
4' 8 |
K. Foster |
Cal |
4' 6 |
5 |
4 |
PV |
M. Stang |
Cal |
9' 6 |
A. Duvalyan |
AV |
9' 0 |
A. Nahapetian |
AV |
8' 6 |
4 |
5 |
SCORING IS 5-3-1 FOR INDIVIDUAL EVENTS AND 5-0 FOR RELAYS |
TOTAL |
53 |
83 |
Cal vs. Livermore
EVENT |
1ST PLACE |
SCHOOL |
MARK |
2nd PLACE |
SCHOOL |
MARK |
3rd PLACE |
SCHOOL |
MARK |
Cal |
Liv |
4x100 |
Cal (Bondoc, Edwards, Glickman, Hupke) |
50.61 |
5 |
0 |
|||||||
1600 |
Ricks |
C |
5:17.00 |
Dimits |
L |
5:23.71 |
Anex |
L |
5:29.28 |
5 |
4 |
100IH |
Edwards |
C |
16.75 |
Dukes |
L |
19.15 |
Koussa |
C |
19.96 |
6 |
3 |
400 |
Newman |
L |
63.12 |
Carr |
C |
63.75 |
Cooper |
L |
64.19 |
3 |
6 |
100 |
Hupke |
C |
12.79 |
Bondoc |
C |
13.54 |
Esser |
L |
13.89 |
8 |
1 |
800 |
Ricks |
C |
2:18.19 |
Donner |
C |
2:26.61 |
Chew |
C |
2:29.04 |
9 |
0 |
300LH |
Edwards |
C |
46.88 |
Koussa |
C |
51.86 |
Newmann |
L |
52.82 |
8 |
1 |
200 |
Hupke |
C |
26.24 |
Bondoc |
C |
28.98 |
8 |
0 |
|||
3200 |
Dimits |
L |
11:52.83 |
Anex |
L |
12:00.15 |
Camenzind |
C |
12:27.36 |
1 |
8 |
4x400 |
Cal (Hupke, Koussa, Karbo, Carr) |
4:19.33 |
|||||||||
SP |
Hingano |
C |
29-10.75 |
Kimber |
C |
28-07 |
Lewis |
C |
27-09 |
9 |
0 |
DISC |
Lewis |
C |
86-03 |
Wilber |
C |
79-03.25 |
Bachem |
L |
72-06 |
8 |
1 |
LJ |
Edwards |
C |
15-06.75 |
Esser |
L |
14-05.24 |
Glickman |
C |
13-08.50 |
8 |
0 |
TJ |
Straut |
L |
30-09.5 |
Hebert |
C |
30-06.75 |
Chang |
C |
30-03 |
4 |
5 |
HJ |
Williams |
C |
4-08 |
Foster |
C |
4-06 |
Beaulieu |
L |
4-06 |
8 |
1 |
PV |
Beaulieu |
L |
10-00 |
Stang |
C |
9-06 |
Hoing |
L |
9-00 |
3 |
6 |
SCORING IS 5-3-1 FOR INDIVIDUAL EVENTS AND 5-0 FOR RELAYS |
TOTAL |
93 |
36 |
NON-SCORING AND F/S RESULTS
4x100
FSG: 55.37
FSB: "A" 46.99, "B" 49.44
1600
FSB: Lax 4:55.2; Barlow 4:59.0; Rowenhorst 5:03.8; Johnson 5:07.9; Colston 5:28.7; Hodell 5:37.0; Block 5:56.3
FSG/VG: Koussa 5:52.6; Brar 5:54.4; Lego 5:54.4; Guse 6:14.8; Jones 6:17.3; Pollard 6:44.7; Walsh 6:45.1; Higgins 7:12.1; Augustinsky 7:52.8; Alvarez-Dean 8:00.1
VB: Paniagua 4:54.4; Cross 5:19.5, Starck 5:28.5; Dami 5:31.7; Ip 6:03.6; Gaddam 6:18.4; Manha 6:54.6
100H/110H
FSG: Ty 21.33; Ho 21.09; Burg 19.49
FSB: Gandt 23.38
400
FSG: Kraemer 71.14; Sarkany 69.55; Pathak 78.38
FSB: Mohan 59.78; Hagebush 61.35; Thayer 60.54; Randall 60.96; Bluestein 61.23
VG: Heneweer 68.83
100
FSG: Kwong 14.65; Kim 15.42; Kimber 15.15; Gabler 13.99; McClure 13.80; Triana 15.91; Nguyen 16.26; Ty 14.08
FSB: Downum 12.14; Niazi 12.66; Aganjuomo 12.31; Brandeburg 13.51; Laux 12.59; Chew 13.38; Char-Lee 13.02; Louie 12.41; Jin 13.59; Pelayo 12.82; Johe 13.41; Hansen 12.42; Peng 13.40; Raizes 13.04; Yee 14.34; Dahmen 12.30
VG: Chang 14.89; Kwong 14.89; Beuchler 19.17
VB: Tom 13.15; Pray 11.88; Inchaupse 12.44; Tran 12.98; Andino 12.84; Pinney 12.77; Thomas 13.06
800
VG: Heneweer 2:50
FSG: Lego 2:43; Guse 2:50; Cho NT
FSB: Rowenhorst 2:07.5; Colston 2:26.3; Karbo 2:27.9; Mohan 2:28.4
300H
FSG: Burg 53.53; Welch 67.81
FSB: Ng 52.97
200
FSG: Gabler 28.92; Kraemer 31.23; Pathak 32.75; McClure 28.79; Ho 31.10; Sarkany 30.14
FSB: Downum 25.53; Crinnion 26.47; Brandeburg 27.81; Hansen 24.68; Louie 25.55; Johe 28.05; Jin 28.34; Peng 27.29; Chew 27.80; Yee 26.76; Walker 27.70
3200
FSG: Tran 13:59; Pollard 14:32
FSB: Block NT
4x400
FSB: "A" 4:00.8; "B" 4:03.8; "C" 4:12.4
Long Jump
VG: Gerbert 13' 2"; Ling 12' 9.5"
FSG: Morelli 12' 3.5"; Kim NM
FSB: Brandeburg 16' 3.75"; Crinnion 16' 6"; Carter 10' 10.75"; Raizes 17' 1.5"; Walker 14' 7"; Yee 13' 2"; Pelayo 15' 2.25"; Johe 11' 2.5"; Aganjuomo 16' 0.5"
VB: Ricks 17' 6"; Andino 18' 1.5"; Haren 17' 4.25"; DeLuna 15' 2.5"; Pinney 15' 10"; Inchaupse NM; Kubota 16' 0.5"; Thomas 15' 7"; Kinnee 18' 11.5"
Triple Jump
VG: Ling 29' 11.75"; Koussa 29' 7"
FSG: Triana 24' 0"
Andino Haren 33' 6.25"; Pinney 29' 7.75"; Thomas 32' 3.25"; Kubota 30' 11.25; DeLuna 27' 8"; Ricks 35' 0"
FSB: Raizes 35' 10.75"; Brandeburg 32' 6.5"; Crinnion 34' 5.75"
Shot Put
VB: Pacheco 33' 4.5"; Abdoulmawla 27' 0"
FSB: Sword 29' 5"; Izakov 26' 0"; Hingano 32' 10"; Diaz 37' 10.5"; Fifita 40' 10"
VG: Hernandez 24' 9.5"; Diaz 25' 9.75"; Flom 25' 2"; Rogers 26' 4.75"; Wilber 25' 10.5"
Discus
VB: Pacheco 70' 0.5"; Abdoulmawla 58' 3.5"
FSB: Izakov NM; Carwin 65' 5"; Hingano 86' 8"; Sword 69' 6"; Diaz 95' 7"; Fifita 93' 1"
VG: Hernandez 58' 9.5"; Flom 51' 10.75"; Diaz 55' 5"; Kimber 45' 4.5"; Hingano 72' 2.5"
High Jump
FSB: Raizes 4' 8"; Bumanlag 4' 8"; Shaw 4' 8"; Wright 4' 8"; Heath NH; Jachowski 5' 8"
VG: Hebert 4' 4"
Pole Vault
FSB: Fong 6' 0"
VB: Pagano NH; Cooper NH
FSG: Kwong NH; Koupal 6' 0"
VG: Wiedeman NH; Kwong 7' 6"; Obaiza NH